Яким є вологозахист Айфон 12 про? Як їх тестують та чому потрібно бути обережним біля водойми?

Яким є вологозахист Айфон 12 про? Як їх тестують та чому потрібно бути обережним біля водойми?

А ваш телефон колись тонув? Це дуже неприємна ситуація, коли через необережність пристрій намокає і з великою вірогідністю після того електрика смартфону накриється і він більше не увімкнеться. Однак це більше притаманно бюджетним телефонам. Айфон 13 про, наприклад, має систему захисту від вологи. Які особливості цієї функції та наскільки вона надійна, ми й поговоримо в цій статті. Пам’ятаєте, що для безпеки вашого телефону важливо придбати його в перевіреному місці, як Appleroom.

Що варто знати про вологозахист Айфон 13 про?

Мало хто знає, що перші спроби в Айфон зробити захист від вологи були запропоновані ще у версії 6s. Там були використані певні ущільнювачі та герметики, наскільки це було можливо на той момент.

Проте повноцінно захист від вологи з’явився в сьомій версії Айфона. Розробники заявили, що телефон витримає пів години на глибині до одного метра.

А починаючи з телефонів iPhone XS і наступних версій, телефони змогли пірнати на глибину до двух метрів. 

Одинадцяте покоління телефонів вже мало захищати пристрій від занурення на чотири метри глибини. А от революційний Айфон 13 покращив цей показник аж до 6 метрів глибини. 

З кожним роком якість захисту від вологи ставала все кращою. Незмінним було лиш те, що гарантія не діяла на потоплені телефони. Проблема полягає в тому, що сервісний центр не здатний оцінити, на якій саме глибині знаходиться пристрій та скільки часу це тривало, перш ніж з ним сталось горе.

Власне кажучи, завдяки цій особливості, що прописана в договорах по гарантії, Apple зекономила величезну кількість грошей. І не замінювала втоплені телефони, які, як правило, не підлягають ремонту.

Не пропусти:  Рейтинг лучших холодильников: как сделать выбор

Виходить, що з однієї сторони захист від вологи є, а з іншої його немає.

Як саме інженери Айфон перевіряють степінь вологозахисту пристрою?

Для того щоб у лабораторії могли надати пристрою певну категорію захисту, його обережно опускають на необхідну глибину та повільно дістають з води. Експеримент проводиться при кімнатній температурі та середній вологості. І вода, в яку опускають пристрій, є саме прісною без домішок.

Тобто телефони перевіряють в тих умовах, в яких вони ніколи не опиняться. На практиці, смартфон може впасти в мильну воду. Наприклад, у ванну або в море. 

Та й потрапляє він у рідину і дістається з неї дуже швидко. Через це суттєво збільшується тиск води на пристрій

Саме різні миючі засоби, хімія та різкі зміни тиску дуже негативно впливають на ущільнюючі прокладки телефону. Взагалі того захисту, який є в Айфон вистачить на захист від одної екстреної вологої ситуації, що відбудеться поза ідеальними лабораторними умовами.

Тобто в перший такий випадок пристрій виживе. Але тиск та жир зіпсують прокладки і в наступний раз вони вже не врятують.

Ущільнюючі прокладки виробляють з гуми та силікону. А ці матеріали точно не є вічними і можуть бути пошкоджені в результаті контакту з багатьма речовинами.

Ті прокладки можна побачити в роз’ємі для зарядки, динаміка та сім карти. Тобто вони захищають усі отвори, в які в першу чергу піде рідина.

Навіть якщо телефон не тонув, прокладки все рівно можуть зіпсуватись. Наприклад, зійти зі своєї позиції, відклеїтись та засохнути.

То чи можна купатись з Айфон 13?

Перевіряти вологостійкість та плавати зі своїми телефоном не варто. Цей захист існує не для водолазів. Прокладки допоможуть у разі нещасного випадку, але не будуть захищати кожен раз.

Пожалуйста, оцените статью
Translate »