Які бувають кухонні витяжки і чим вони відрізняються

Види витяжок — саме такою класифікацією цікавляться споживачі, які хочуть отримати максимум зручності та комфорту на кухні. Витяжка кухонна — це пристрій видалення повітря, насиченого запахами їжі, жирами, продуктами згоряння газу забезпечить приємну атмосферу, збереже оздоблення стін та стелі, гарантує покращену вентиляцію. Але вибирати виріб для кухні слід виходячи не лише з естетичних міркувань. Щоб установка найкраще виконувала свою роль, при виборі та купівлі варто знати, які бувають кухонні витяжки і чим вони відрізняються.

Класика жанру

До класичного типу належать звані купольні моделі. Це знайомі всім вироби, у найпростішому виконанні вони мають прямокутну нижню частину з повітрозабірниками, пірамідальну форму, що сходить, на вершині якої розташований вихід повітроводу.

Зазвичай такі пристрої виготовляються із відведенням у вентиляцію. Конструкцій, які мають на увазі рециркуляційний принцип роботи, практично не знайти. До основних переваг купольних моделей відносяться:

 • надійність конструкції;
 • відсутність одноразових частин, тут не зустрічаються фільтри з полімерної повсті;
 • гарна продуктивність;
 • зручне керування;
 • габарити нижньої частини, які за розміром підходять до більшості варильних поверхонь та газових плит.

Завдяки жорсткій конструкції у купольних витяжок рідко спостерігається так званий паразитний шум, який з’являється від вібрації корпусу, викликаної роботою потужного мотора. Сучасні вироби оснащуються тихими турбінами із горизонтальним лопатевим блоком. Ринок пропонує рішення з різною системою кріплення:

 • монтаж до стіни бере на себе основні навантаження, вихід повітроводу тільки фіксується;
 • мається на увазі стельове кріплення, пристрій висить, при цьому вихід повітря організовується через технологічний отвір корпусу, розташований зверху блоку повітроводу.

Другий варіант компонування виглядає привабливішим, проте на кухні не завжди зручний. Тому пропозиції купольних конструкцій у такому форматі – це виключно стильові рішення, де основною несучою частиною є зона повітроводу.

Острівні витяжки

На перший погляд, острівні та купольні витяжки дуже схожі. Проте є великі відмінності. Від них залежить як вартість острівних моделей, так і особливості їх монтажу. Головні відмінні риси полягають у наступному:

 1. Острівна витяжка – міцна, жорстка, тут рідкісні корпуси з тонкого металевого листа.
 2. Кріплення острівного вентиляційного блоку завжди проводиться до стелі. При цьому виконується завдання забезпечення максимальної жорсткості.
 3. Відведення повітря здійснюється у вентиляцію через технологічні отвори під стелею.
 4. В межах однієї великої острівної конструкції може бути кілька зон забору повітря, освітлення.
Не пропусти:  Прослушка телефона: как ее определить и можно ли избавиться

Острівні моделі – данина моді на великі кухні. При надлишку площі зону приготування роблять у вигляді квадратного або прямокутного блоку в центрі кімнати. При цьому тут можна одразу займатися кулінарією, їсти, спілкуватися. Відповідно такому формату інтер’єру на ринку пропонуються різні види. Кухонні острівні витяжки можуть бути з великими зонами захоплення повітря, оснащуватися полицями для склянок та кухлів, підвісними модулями.

При монтажі такого пристрою потрібно виконати низку вимог. Щоб інтер’єр виглядав акуратно та стильно, повітропровід прокладають за підвісною стелею, забезпечується надійне кріплення до перекриття, для проходу повітря найчастіше застосовують не гофротрубу, а коробчасті канали. Острівна витяжка — дорогий, стильний, міцний і потужний пристрій. Він має відповідне інженерне оснащення: тихі двигуни, довговічні лампи, частини, що не потребують частого обслуговування.

Але є й простіші варіанти, де застосовується принцип рециркуляції. Такі рішення не відрізняються високою вартістю, але їх здатність забезпечувати комфорт і зручність багатьма користувачами ставляться під сумнів.

Вбудовані витяжки

Вбудована витяжка – модне та ефективне рішення, яке покликане не порушувати стиль кухонного інтер’єру. Пристрій монтується всередині підвісної шафки. При цьому інженерам потрібно було врахувати низку особливостей:

 • технологічні отвори для виведення повітря прямокутні, розташовані у задній частині витяжки;
 • системи кріплення розробляються так, щоб витяжка повністю маскувалася шафкою;
 • рівень вібрації двигуна низький, щоб не викликати паразитних шумів від меблевого виробу.

Вбудована витяжка може бути різних розмірів. Врізні займають лише частину нижньої поверхні шафки. Для їх встановлення буде потрібна допомога кваліфікованого мебляра.

Повноформатні краще. Їхня зона забору повітря займає всю нижню поверхню шафи. Якщо замовляти меблі, орієнтуючись на вже придбану або вподобану модель, вписати її в гарнітур не важко.

Ще одна складність, яку з успіхом вирішили інженери, — відмінності у розмірності зон паркану та площі плит, варильних поверхонь. Найсучасніший варіант вбудованої витяжки має висувний блок. Він дозволяє повністю охопити зоною забору площу готування та гарантує видалення всіх неприємних запахів. Пристрій легко керується – при висуненні блоку витяжка автоматично вмикається.

Горизонтальні плоскі витяжки

Горизонтальні плоскі витяжки відносяться до класу пристроїв, які можуть вирішити поставлене завдання в приміщенні будь-якої конфігурації. Наприклад, там, де вентиляційний канал розташований на протилежній стіні щодо газової плити або варильної поверхні. Види і відмінності горизонтальних витяжок складаються у розмірності, потужності, рівні шуму, а й застосовуваній методиці видалення запахів.

Не пропусти:  Вулкан казино - портал с лицензионными слотами на деньги

Застосовується витяжний та рециркуляційний принцип роботи. У першому випадку повітря відводиться у вентиляційний канал. У другому — з нього просто видаляються домішки, запахи, після чого він надходить в об’єм кімнати. Вирішуючи, яка витяжка краща — з відведенням чи циркуляцією, варто враховувати такі особливості:

 • для встановлення відвідної системи потрібно організовувати трасу повітроводу до вентиляційного каналу будинку, що може стати проблемою, якщо він розташований на протилежній від плити стіні;
 • горизонтальна рециркуляційна витяжка монтується на стіну, але їй потрібне періодичне обслуговування.

Для підтримки ефективності видалення запахів слід дбати про стан фільтрів. Вони можуть бути сталевими з сіток, які потрібно тільки мити час від часу. Це рішення не може забезпечити повне видалення запахів. Набагато краще фільтри з полімерної повсті або містять вугільний пил. Проблема в тому, що вони мають кінцевий ресурс, після якого доведеться купувати нові. Тому вирішуючи, як вибрати відповідну горизонтальну витяжку, зокрема варто оцінювати рівень витрат на її утримання.

У розрізі інженерного рішення горизонтальні плоскі витяжки – прості та невигадливі. Це коробчатий корпус, який кріпиться однією стороною до стіни, площа забору повітря відповідає габаритам більшості газових плит та варильних поверхонь.

Вертикальна витяжка

Вертикальними вони називаються щодо умовно. Це високопродуктивні інженерні рішення, здатні відбирати величезний обсяг повітря. Моделі строго вертикального орієнтування настінного монтажу можна зустріти на стінах у ресторанах та барах, особливо у приміщеннях для курців. На кухнях відмінно виглядають моделі, що прибираються в стільницю.

Для домашніх кухонь пропонуються стильові рішення, панель забору повітря яких розташована під кутом.

Особливості роботи вертикальної витяжки полягають у наступному:

 • повітря засмоктується плоскими каналами;
 • у дорогих моделей формується кілька потоків: нижній відбирає основне гаряче повітря від плити, верхній працює у ролі фільтра кордону;
 • низькопродуктивні недорогі моделі обладнуються відкидною панеллю. Забір повітря відбувається через плоску зону, а кришка служить для уловлювання.

Вертикальна витяжка дуже продуктивна та ефективна. Встановлювати її рекомендується на відносно невеликій відстані від плити.

Висновок

Залежно від габаритів кухні, інтер’єру, розташування плити та вентиляційних каналів на сучасному ринку можна вибрати витяжку, яка ідеально виконуватиме поставлене перед нею завдання. При підборі потрібної моделі варто також оцінювати зручність її використання. Наприклад, велику роль грає рівень шуму, наявність кількох щаблів регулювання обертів двигуна, освітлення, сенсорне чи механічне управління. Ідеальний виріб — той, який запропонує максимум зручностей для задоволення потреб власника.

5/5 - (1 голос)
Translate »